Иво Минар чака Григор Димитров в Шербург

01-03-2011 16:57 | Николай Драгиев

Чехът Иво Минар е вторият съперник на Григор Димитров на турнира от сериите "Чалънджър" в Шербург (Франция). Минар, който е шампион от Zagorka Cup 2009, победи с 6:3, 6:0 Жослен Уана (Франция) в първи кръг.

Двубоят продължи едва 43 минути, в които 172-ия в ранглистата Минар спечели 52 точки при само 25 за Уана. 26-годишният чех не загуби нито един път свой сервис гейм и печелеше по 90% от разиграванията след първи начален удар.

Любимата настилка на Минар, който е бил сред най-обещаващите таланти на своето поколение заедно с Томаш Бердих, е клей.

В професионалната си кариера Минар има един финал на ATP в Сидни, загубен от Лейтън Хюит. Той е достигал максимално до 62-а позиция. Играл е 15 финала на ниво "Чалънджър" и е спечели 7 от тях при 8 загуби.

Малко след като спечели титлата на турнир от "Чалънджър" категорията в София през 2009 г., Минар бе хванат с допинг (methylhexanamine). Той отнесе наказание от 8 месеца.

Интересното е, че през 2011 година той навърза пет поредни загуби след Australian Open. Серията бе прекъсната тъкмо срещу Уана в Шербург.

Гришо, който е поставен под номер 1 в основната схема, и Минар ще играят в сряда около 15 часа българско време.