Ранна загуба за Томова в Будапеща

18-02-2018 22:50 | Tennis24.bg

Виктория Томова отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в зала в унгарската столица Будапеща с награден фонд 250 хиляди долара.

Първата ракета на България загуби с 4:6, 3:6 от германката Тамара Корпач за 1 час и 39 минути игра.

Това е четвърта загуба от четири мача за Томова срещу Корпач, която е 162-а в класацията на WТА.

Първия пробив в срещата реализира германката за 5:3 в първата част. Томова успя да направи рибрейк, но допусна нов пробив за 4:6.

Във втората част 22-годишната Томова, която е 138-а в световната ранглиста успя да поведе с 2:0. За съжаление Вики загуби следващите пет гейма до 2:5. Българката взе медицински таймаут и след това взе подаването си за 3:5. При този резултат Томова имаше две възможности за пробив, но не успя да се възползва и Корпач затвори мача с 6:3.