Григор на четвъртфинал без загубен сет

15-02-2018 18:31 | Любомир Тодоров

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Ротердам

Вторият поставен Григор Димитров е вече на четвъртфинал на АТР 500 турнира в Ротердам.

Българинът победи Филип Краинович от Сърбия със 7:6(4), 7:5 след повече от час и половина игра в зала "Ахой".

В петия гейм на първата част хасковлията прояви характер и отрази цели четири точки за пробив преди да спечели подаването си. Стигна се до тайбрек. В него двамата размениха половините си при 3:3 точки. След двойна грешка на сърбина Григор стигна до два сетбола при 6:4 и реализира още първия. Частта продължи 57 минути.

В откриващия гейм на втория сет Димитров стигна до първата си точка за пробив, но не успя да го осъществи. В 11-ия гейм спортист №1 на България поведе с 40:0 при сервис на Краинович и реализира третата възможност. След това сервираше за мача. Поведе с 40:15 и триумфира при втория си шанс.

Победителят завърши с 12 аса. Той вкара 66 процента първи сервис и спечели 83 процента от точките при разиграването му.

КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ

На четвъртфиналите Григор ще срещне руснака Андрей Рубльов. Димитров ще играе за втори път срещу Рубльов тази година. На Откритото първенство на Австралия той го победи с 6:3, 4:6, 6:4, 6:4. Миналият септември пък руснакът спечели двубоя им на US Open.