Вавринка победи за девети път Троицки (снимки)

09-02-2018 19:41 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на тенис турнира Sofia Open Стан Вавринка е вече на полуфинал.

Швейцарецът се наложи с 6:1, 7:6(3) над №6 Виктор Троицки от Сърбия и записа девета победа срещу него от също толкова мачове.

Вавринка проби за 2:0, което вбеси съперника му, който запокити ракетата си. Троицки не успя да влезе в ритъм и след само 17 минути носителят на три титли от Големия шлем водеше с 5:0. След това белградчанинът успя да спечели почетен гейм. После Стан сервираше за сета. Поведе с 40:0 и реализира още първата си възможност, за да затвори частта за 23 минути.

В седмия гейм на втория сет швейцарецът имаше на три пъти брейк пойнт, но Троицки ги отрази и взе подаването си. В следващия сърбинът проби след слаб серви гейм на съперника. При 5:3 Виктор сервираше за сета. Но Вавринка върна брейка с феноменален минаващ удар от бекхенд. Стигна се до тайбрек. В него Троицки поведе с 3:0 точки но Вавринка спечели следващите шест разигравания и стигна до три мачбола. Той реализира още първия с чудесен сервис и се поздрави с мощно "къмон".

Вавринка вкара 56 процента първи сервис и спечели 75 процента от точките при разиграването му.

"Прекрасно е, че съм на полуфинал. Надявам се да продължавам да вдигам нивото на играта си", заяви той след мача в интервюто на корта.

Швейцарецът очаква победителя от срещата между Максимилиан Мартерер и квалификанта Мирза Башич.