Виктор Троицки оцеля в трилър

08-02-2018 17:21 | Станко Димов

Шестият поставен Виктор Троицки се класира за четвъртфиналите на DIEMA XTRA Sofia Open. Сърбинът пречупи с 2:1 сета Денис Истомин, в отделните части 7:6 (4), 1:6, 7:6 (5) след повече от два часа игра на централния корт в „Арена Армеец“.

Първата част на срещата беше изключително равностойна, а след като нямаше пробиви заслужено се стигна до тайбрек, в който Троицки се наложи със 7:4 точки, реализирайки шестия си ас от началото на двубоя.

Във втората част обаче сърбинът загуби ритъм, от което се възползва опонентът му. Истомин влезе в силна серия и след 6:1 изравни резултата в сетовете.

Първи удар във финалната част направи отново Истомин, който с пробив поведе с 2:0. Троицки обаче веднага върна брейка и изравни за 2:2, след което двамата взимаха подаванията си. Стигна се до нов тайбрек, в който победител отново излезе Троицки – 7:5 точки.

В спор за място на полуфиналите сърбинът ще срещне спечелилия двубоя Стан Вавринка (Швейцария, №1) – Мартин Клижан (Словакия).