Вожняцки на трети финал в Големия шлем

25-01-2018 07:22 | Любомир Тодоров

Каролине Вожняцки е първата финалистка на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Втората поставена датчанка победи Елизе Мартенс от Белгия с 6:3, 7:6(2) след час и 40 минути игра.

В първата част Вожняцки проби в четвъртия гейм и удържа преднината си до края. Скандинавката от полски произход направи брейк и в петия гейм на следващия сет. Тя сервираше за мача и беше на две точки от успеха, но Мертенс успя да върне пробива за 5:5. В тайбрека Каро доминираше и го спечели лесно.

Вожняцки завърши с 25 печеливши удари и 18 непредизвикани грешки. Белгийката, която изненадващо стигна до тази фаза, направи 28 уинъра и 35 грешки.

За Каролине това е трети финал в Големия шлем след тези на US Open през 2009-а и 2014 година.

В другия полуфинал се срещат световната номер едно Симона Халеп и Ангелик Кербер.