Джокович направи обрат и продължава

18-01-2018 09:21 | Любомир Тодоров

Шесткратният шампион от Откритото първенство на Австралия по тенис Новак Джокович загуби сет, но продължава в третия кръг на турнира от Големия шлем.

На "Род Лейвър Арина" в Мелбърн сърбинът преодоля Гаел Монфис след 4:6, 6:3, 6:1, 6:2 за два часа и 45 минути игра при над 35 градуса температура.

Джокович не започна добре мача и за броени минути французинът поведе с 3:0 с два пробива. Бившият номер едно намери своя ритъм и успя да изравни при 3:3. След това обаче Монфис направи нов брейк и така взе сета.

Ноле вдигна темпото и спечели с лекота следващите два сета, в които съперникът му изглеждаше гроги. В четвъртата част Монфис пропиля четири точки за пробив в петия гейм. След това изигра слаб сервис гейм и беше пробит за 5:3. В заключителния гейм Джокович реализира четвърти си мачбол като след първия трябваше да отрази точка за пробив.

След мача победителят призна, че не е на 100 процента готов, но напредва и се надява да продължи прогреса си.

В трети кръг 14-ият поставен белградчанин излиза срещу Алберт Рамос от Испания.

В друга среща петият поставен Доминик Тийм изгуби първите два сета срещу американеца Денис Кудла, но спечели с 6:7(6), 3:6, 6:3, 6:2, 6:3. Австриецът наниза 21 аса и постигна общо 57 печеливши удари в срещата, която продължи три часа и 50 минути.

Следващия кръг на Тийм е Адриан Манарино от Франция.