Григор отдаде дължимото на опонента си (видео)

17-01-2018 15:46 | Tennis24.bg

Григор Димитров записа изключително измъчена победа с 3:2 сета над квалификанта Макензи Макдоналд и се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Във финалния пети сет българинът, поставен под №3 в схемата, се наложи с 8:6 гейма. След срещата Димитров отдаде дължимото на съперника си.

„Беше труден ден. Добрата новина е, че за разлика от миналата година сега спечелих след 5-сетов мач на този корт. Той (Макдоналд) игра невероятно и заслужава кредит за представянето си.

Ако трябва да съм честен, ние тренирахме няколко пъти заедно в Калифорния, но днес той направи страхотен мач. Няма какво да кажа, може би в края опитът ми помогна. Както и вие, хора (обръща се към публиката), благодаря ви, че останахте толкова късно на трибуните.

Двубоят беше решен от няколко точки. Това не ми е първата година в тура и имам зад гърба си много такива двубои. Не съм доволен от начина, по който играх, но съм доволен как се борех“.

В петък Димитров ще се изправи срещу 30-ия в схемата Андрей Рубльов, от когото загуби преди няколко месеца на US Open.