Григор разпиля и Кареньо Буста

17-11-2017 23:12 | Любомир Тодоров

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Лондон

Григор Димитров записа трета категорична победа в последния мач от груповата фаза на финалите на АТР в Лондон.

Българинът се наложи над резервата Пабло Кареньо Буста от Испания с 6:1, 6:1 за 59 минути игра. Гришо е спечелил 24 от 28 гейма в последните си два мача в "О2 Арина".

Димитров започна наказателната акция от самото начало, като спечели първите 11 точки в мача, после поведе с 5:0. Ибериецът успя да вземе почетен гейм, но след това Гришо затворе сета. Това беше най-кратката част в турнира - само 22 минути.

При 40:30 за Григор в началото на следващия сет Кареньо Буста падна лошо при опит да стигне минаващия удар на българина по диагонала. Той беше пробит и после получи лекарска помощ. Григор бързо стигна до 4:0, преди съперникът да спечели гейм. В заключителната игра Димитров стигна до мачбол при сервис на съперниика и вдигна победоносно ръце след топка в аут на испанеца.

Българинът завърши с 15 печеливши удари (три аса) и само девет непредизвикани грешки (две двойни).

На полуфиналите утре от 22 часа Григор излиза срещу американеца Джак Сок. Вторият в групата Давид Гофен играе в ранния мач срещу Роджър Федерер.