Григор Димитров изпусна мачбол и отпадна

02-11-2017 19:07 | Любомир Тодоров

Шестият поставен Григор Димитров отпадна на осминафинал на Мастърс 1000 турнира в парижката зала "АкорХотелс Арена". Българинът отстъпи на №9 Джон Иснър от Съединените щати с 6:7(10), 7:5, 6:7(3) след два часа и 46 минути игра. В третия сет Димитров водеше с 5:2 и имаше мачбол.

В първата част Гришо имаше на два пъти точки за пробив, а 208-сантиметровият янки имаше веднъж възможност. Всички те бяха спасени с отлични начални удари и закономерно се стигна до четвърти тайбрек в третия мач помежду им.

Иснър стигна до три поредни сетбола при 6:3 точки. Но Димитров ги отрази до един, а след това спаси още един, преди да получи на ред точка за частта за 8:7. Гонитбата продължи, американецът имаше още един сетбол, после Григор получи втори, но никой не успяваше. При 10:11 българинът направи двойна грешка и така предаде сета.

Във втория гейм на следващата част Димитров поведе 40:15 при сервис на съперника, но не успя да направи пробив. В 12-ия гейм Гришо получи сетпойнт, но го пропиля след дълго разиграване, спечелено от Иснър. После стигна до втори сетбол и американецът направи на свой ред двойна грешка.

В началото на заключителния сет Димитров получи точка за пробив, но съперникът му се измъкна с ас и взе подаването си за 1:1. Същото се повтори и в четвъртия гейм, когато Иснър неутрализира опасността с воле. Неизбежното се случи, когато Григор проби за 4:2 след феноменален бекхенд по правата. При 5:2 хасковлията стигна до мачбол при сервис на американеца, но той го "изтри" с ас №20. После вече Гришо сервираше за победата. Иснър поведе с 40:15 след двойна грешка и реализира рибрейка с форхенд уинър.

Стигна се до нов тайбрек. Размяната на половините дойде при 4:2 точки за 32-годишния янки. После той поведе с 6:2 и реализира втория мачбол.

Григор завърши с 14 аса и седем двойни грешки. Той вкара 66 процента първи сервис и спечели 79 процента при разитраването му.