Димитров записа 15-а победа в Стокхолм

19-10-2017 21:09 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на турнира в Стокхолм Григор Димитров е вече на четвъртфинал в зала "Кунглига тенисхален".

Българинът преодоля квалификанта Йежи Янович от Полша със 7:5, 7:6(5) и така записа 15-а победа при седмото си участие в шведската столица.

В първия сет двата печелеха безпроблемно подаванията си. В 12-ия гейм Янович поведе с 30:0, но след това загуби три поредни точки и това донесе сетпойнт на шампиона от 2013 година Димитров. Той го реализира след нова грешка на съперника. Частта продължи 41 минути.

В откриващия гейм на следващия сет Григор взе хладнокръвно подаването си от 0:30. В третия Янович поведе с 40:15, но 26-годишният хасковлия не трепна, отрази двата брейкбола и измъкна сервис гейма си. В шестия гейм Димитров стигна на свой ред до точка за пробив, но полякът се спаси с форхенд уинър и взе гейма за 3:3.

Стигна се до тайбрек. Размяната на половините дойде при 4:2 точки за Димитров. После той стигна до три поредни мачбола при 6:3 и реализира третия.

Българинът завърши с девет аса и две двойни грешки. Той вкара 66 процента първи сервис и спечели 89 процента от точките при разиграването му.

На четвъртфиналите в петък Гришо ще играе с петия поставен левичар Миша Зверев. Димитров води с 2-0 победи като и двата двубоя бяха тази година. Първо в Ротердам в зала първата ни ракета спечели с 6:7, 6:2, 6:4. След това записа победа и в Монреал на твърди кортове с 6:3, 3:6, 6:3.