Федерер оформи финалното каре

13-10-2017 17:03 | Станко Димов

Поставеният под №2 в основната схема Роджър Федерер се класира за полуфиналите на „Мастърс 1000“ турнира в Шанхай. Швейцарецът постигна 16-ата си победа от 18 мача срещу Ришар Гаске – 7:5, 6:4 след 78 минути игра.

Федерер проби за 6:5 в първата част, след което със сервис на своя страна реализира още първия сетбол. В началото на втория сет двамата си размениха по един пробив, след което в седмия гейм Маестрото нанесе нов удар и проби за 4:3. До края на срещата той загуби общо 3 точки при свой начален удар.

В спор за място на финал Федерер ще се изправи срещу Хуан Мартин дел Потро. По-рано през деня аржентинецът осъществи обрат срещу Виктор Троицки – 4:6, 6:1, 6:4.

Швейцарецът и аржентинецът са се срещали 22 пъти, като Федерер води с 16-6. Последният им мач обаче беше спечелен от Дел Потро – 7:5, 3:6, 7:6 (8), 6:4 на четвъртфиналите на US Open.

Другият полуфинал в Шанхай е между Рафаел Надал и Марин Чилич.