Надал отново срещу Димитров

12-10-2017 14:00 | Любомир Тодоров

Световният номер едно Рафаел Надал си уреди нова среща с Григор Димитров. Двамата ще се срещнат на четвъртфинал в Шанхай в петък.

Испанският левичар победи днес Фабио Фонини от Италия с 6:3, 6:1 след 62 минути игра.

Рафа проби в откриващите геймове на двата сета и не позволяваше на съпруга на Флавия Пенета да го застигне след това. Във втората част той направи блейкове и за 4:1 и в последния гейм. В цялата първа част Надал допусна една-единствена непредизвикана грешка.

Григор и Рафа ще се срещнат за 11-и път. За последно те играха миналата събота на полуфинала в Пекин, когато Надал спечели в изключителен мач с 6:3, 4:6, 6:1.

Димитров е спечелил само веднъж срещу десеткратния шампион от "Ролан Гарос" - през 2016 година в Пекин.