Победа №40 за Димитров

12-10-2017 08:20 | Любомир Тодоров

Шестият поставен Григор Димитров е вече на четвъртфинал на турнира в Шанхай, който е от сериите Мастърс 1000.

Българинът надигра №10 в схемата Сам Куери от Съединените щати с 6:3, 7:6(3) за час и 20 минути. Това беше 40-ата му победа за сезона.

Григор спаси две поредни точки за пробив още в откриващия гейм. Самият той направи брейк за 3:1 след форхенд в мрежата на Куери. В следващия гейм се стигна до 40:40, но Димитров успя да затвърди. В осмия гейм американецът се разсея и българинът поведе с 40:0 на негово подаване, но не успя да реализира някой от трите си сетбола. След това сервираше за спечелване на частта. От 0:30 Гришо стигна до нов сетбол и го реализира с петия си ас. Частта продължи 33 минути.

Куери проби на нула за 2:0 в следващия сет, когато Григор изигра слаб сервис гейм с три непредизвикани грешки. Първата ни ракета отговори с рибрек, също на нула. Повече пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него смяната на полетата дойде при 3:3 точки. Димитров поведе с 6:3 и реализира първия мачбол!

Той наниза 10 аса и направи три двойни грешки. Гришо вкара 64 процента първи сервис и спечели 88 процента от разиграните точки на него.

На четвъртфинал хасковлията очаква победителя от двубоя между водача в схемата Рафаел Надал и Фабио Фонини.