Рафа започна с победа за 54 минути

11-10-2017 15:06 | Станко Димов

Световният №1 Рафаел Надал продължава да записва победа след победа. Испанецът се наложи с 6:2, 6:1 над Джаред Доналдсън (САЩ) и се класира за третия кръг на „Мастърс 1000“ турнира в Шанхай.

За Рафа това беше 13-а последователна победа в тура, след като той спечели трофеите от US Open и Пекин.

Двубоят днес продължи само 54 минути и премина изцяло под диктовката на Надал, който загуби едва 4 точки при свой сервис за целия мач! В същото време Рафа успя на 4 пъти да пробие подаването на опонента си и с лекота се класира за следващата фаза, където го очаква традиционно неудобният за него Фабио Фонини (Италия).

При нова победа Надал ще се класира за четвъртфиналите, където ще срещне Григор Димитров или Сам Куери.

Надпреварата в Шанхай е една от трите от „Мастърс 1000“ сериите, които Надал никога не е печелил. Другите са в Маями и Париж.