Григор отново на полуфинал в Пекин

06-10-2017 10:05 | Любомир Тодоров

Третият поставен Григор Димитров стигна за втора поредна година до полуфиналите на АТР 500 турнира в Пекин.

Българинът преодоля петия в схемата Роберто Баутиста Агут от Испания със 7:6(5), 4:6, 6:2.

Финалистът от миналата година Димитров първи стигна до пробив в петия гейм. Като от нищото обаче Баутиста Агут го върна тутакси за 3:3. До края на сета нямаше повече точки пробив. Стигна се до логичен тайбрек. В него размяната на полетата дойде при 4:2 точки за Григор. После първата ни ракета стигна до сетбол при 6:5 и го реализира след форхенд в аут на съперника.

КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ

Баутиста Агут проби за 4:3 след двойна грешка на Димитров. До края Григор не успя да върне брейка.

В третата решителна част българинът отрази две точки за пробив в третия гейм и веднага след това проби на нула. В осмия гейм Димитров получи два мачбола и реализира втория!

Българинът завърши с 12 аса и четири двойни грешки. Той вкара 60 процента първи сервис и взе 75 процента от точките при разиграването му.

Димитров очаква победителя от срещата между Рафаел Надал и Джон Иснър на полуфинала в събота.

Успехът донесе 180 точки на Григор, което го изкачва на петото място в класацията за финалите в Лондон, където се класират осемте най-добри по резултатите си от началото на годината.