Гришо срути Кулата и е на четвъртфинал

Свързани новини
04-10-2017 16:40 | Любомир Тодоров

Третият поставен Григор Димитров се класира на четвъртфиналите на турнира в Пекин от категория АТР 500.

Българинът победи Хуан Мартин дел Потро от Аржентина със 7:6(6), 7:5.

Мачът не започна добре за първата ни ракета. Той допусна пробив в откриващия гейм, а в третия спаси точка за 0:3. От този момент Димитров намали грешките, подобри сервиса си и върна брейка при 3:3. Стигна се до тайбрек. Смяната на полетата дойде при 3:3 точки. Дел Потро стигна до сетбол при 6:5, но го пропиля след удар с рамката на ракетата. После Гришо стигна до сетбол и го реализира след двойна грешка на съперника. Частта продължи 64 минути.

Във втория сет Кулата от Тандил пак проби пръв за 4:2. Димитров отрази две опасности, но при третата капитулира. При 5:3 аржентинецът сервираше за изравняване на частите, но сбърка на четири пъти от форхенд и хасковлията върна брейка. После проби на нула за 6:5 и вече сервираше за мача, като го направи на нула.

КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ

На четвъртфинал Григор ще се изправи срещу испанеца Роберто Баутиста Агут в петък.

Димитров завърши с четири аса и четири двойни грешки. Той вкара 66 процента първи сервис и спечели 74 процента при разиграването му. Дел Потро направи шест аса и четири двойни грешки и взе 73 процента при първи сервис.