Халеп записа първи успех срещу Шарапова

04-10-2017 13:37 | Любомир Тодоров

Симона Халеп се класира за четвъртфиналите на "Премиер задължителен" турнира в Пекин и продължава битката за първото място в световната ранглиста.

Втората поставена румънка победи с 6:2, 6:2 участващата с "уайлд кард" Мария Шарапова за 73 минути игра. Така Халеп записа първи успех срещу рускинята в осмия мач помежду им и взе един вид реванш за загубата си от нея в първи кръг на Откритото първенство на Съединените щати през август.

Мачът започна с разменени пробиви, но тенисистката от Констанца направи втори брейк за 2:1, а след това и още един за 4:1, след което рутинно затвори сета. Във втората част Шарапова измъкна маратонски откриващ първи гейм, но след това до края на двубоя тя успя да спечели само още един от седемте оставащи игри.

Симона очаква на четвъртфинал спечелилата в мача между Агнешка Радванска и Дария Касаткина.