Трудна победа на Димитров в Пекин (галерия)

03-10-2017 09:59 | Любомир Тодоров

Третият поставен Григор Димитров започна успешно на турнира в Пекин, който е на твърди кортове и от категория АТР 500.

Най-силният български тенисист в историята победи босненеца Дамир Джумхур с 6:1, 3:6, 6:4 след близо два часа игра.

Финалистът от миналата годинаГригор изигра едни отличен първи сет, в който имаше затруднение само в първите два гейма. След това 26-годишният хасковлия влезе в серия от пет поредни гейма, като направи и десет поредни точки между третия и петия. След само 29 минути Димитров стигна до сетбол и го реализира с ефектен къс диагонал на мрежата. От китайския фен клуб на Гришо го поздравиха с мощни овации.

Преди началото на следващата част 36-ият в света Джумхур поиска лекарска помощ заради проблеми в гърба и дясното рамо. Тенисистът от Сараево стигна до пробив за 5:3, когато Димитров направи двойна грешка. Като цяло българинът намали темпото и позагуби концентрация. Босненецът изравни частите.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ

В първия гейм на заключителната част спадът в играта на първата ни ракета продължи. Хасковлията отрази на три пъти точки за пробив, за да вземе подаването си. Григор стигна до точки за пробив в осмия гейм и успя при втората. След това сервираше за мача. Поведе с 40:0 и реализира втория си мачбол с ас.