Експресен Григор Димитров (снимки)

30-08-2017 20:36 | Станко Димов

Григор Димитров започна с класически успех участието си на US Open 2017. В двубой от първия кръг, най-добрият български тенисист се наложи с 6:1, 6:4, 6:2 над Вацлав Шафранек (Чехия) след 110 минута игра на „Грандстенд“.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК!

По програмата този мач трябваше да се изиграе във вторник, но заради дъжда над Ню Йорк беше преместен с 24 часа.

За Григор Димитров време за почивка няма да има. Още в четвъртък българинът ще трябва да излезе пак на корта, този път за двубоя си от втория кръг. Неговият съперник там ще бъде определен от срещата между Аляз Бедене (Великобритания) и Андрей Рубльов (Русия), които ще премерят сили по-късно тази вечер.

Миналата година Димитров достигна до осминафиналите в Ню Йорк, където беше спрян от намиращия се във формата на живота си тогава Анди Мъри.

„Никога не е лесно, защото не знаеш какво да очакваш. Подготвих се максимално добре за този мач, от моя гледна точка бях концентриран във всяко едно разиграване“, каза Димитров в интрвюто на корта.