Димитров с убедителен успех

16-08-2017 19:35 | Любомир Тодоров

Седмият поставен Григор Димитров се класира за третия кръг на "Мастърс 1000" турнира в Синсинати, щата Охайо.

Българинът се наложи над Фелисиано Лопес от Испания със 7:6(5), 6:4 за „час и 29 минути игра.

В първия сет Григор имаше общо четири точки за пробив, а Лопес - една, но никой не успя да постигне брейк. Закономерно се стигна до тайбрек. В него смяната на полетата дойде при 4:2 точки за българина. При 6:3 той имаше три поредни сетбола и реализира третия, за да затвори частта след 54 минути игра.

В следващия сет Димитров направи първия пробив в мача за 2:1, при това на нула. Той поведе с 40:0 след като стигна до трудна къса топка и след това дочака аут от 35-годишния си съперник. Веднага след това хасковлията затвърди с гейм на 15. Гришо направи първата си двойна грешка в петия гейм, когато се стигна до 15:40. Той не трепна и взе подаването си, след като реализира и десетия си ас. При 5:4 Димитров сервираше за победата, след като преди това имаше мачпойнт. Той поведе с 40:15, но Лопес стигна до равенство. При общо четвъртия мачбол 26-годишният хасковлия успя!

КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ

Димитров завърши срещата с 27 печеливши удари (11 аса) при само 14 непредизвикани грешки (2 двойни). Той вкара 68 процента първи сервис и реализира 85 процента от точките при разиграването му.

В трети кръг Гришо очаква победителя от срещата между Хуан Мартин дел Потро от Аржентина и американеца Митчъл Крюгер.