Григор взе връх след 3 сета

10-08-2017 00:12 | Любомир Тодоров

Седмият поставен Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Монреал.

Българинът победи Миша Зверев от Германия след 6:3, 3:6, 6:3 след точно 100 минути игра.

В първата част Димитров на два пъти пробиваше съперника, но допускаше връщане на брейковете, след като правеше по две двойни грешки. Хасковлията контролираше мача, наказваше излизанията на мрежата на Зверев с минаващи удари и прецизни лобове. Той проби за 5:3 и след това с лекота затвори частта след 39 минути игра.

КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ

Германецът проби за 3:1 и затвърди. В последния гейм на частта Гришо стигна до точка за връщане на пробива, но при нея ретурът му излезе с около сантиметър. Зверев намери сервиса си и изравни сетовете.

В заключителната част Димитров проби по куриозен начин за 4:2. В този гейм роденият в Москва Миша направи четири поредни двойни грешки. В деветия гейм Гришо сервираше за мача и реализира първия си мачбол.

Следващият му съперник е холандецът Робин Хаасе, който е 52-и в ранглистата. До момента Гришо е спечелил и двата мача помежду им с по 2-0 сета. Срещите са били на твърди кортове през 2014 година в Бризбън и Индиън Уелс.