Димитров тръгна с трисетова победа

03-08-2017 05:57 | Любомир Тодоров

Четвъртият поставен Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира във Вашингтон на твърди кортове.
Българинът надделя след два часа и 23 минути здрава битка над британеца Кайл Едмънд със 7:5, 4:6, 6:3 и записа първа победа в US Open Series този сезон.

Всеки от двамата тенисисти печелеше своите подавания до 5:5. Тогава дойде първият по-тежък момент за Димитров, който допусна да губи с 0:40 на свой сервис. Първата ни ракета обаче не трепна и измъкна сервис гейма си. Веднага след това Гришо поведе с 40:15, пропиля двата сетбола, но после стигна до трети и успя да затвори частта.

Във втория сет 41-ият в света Едмънд проби за 2:1 и макар и трудно опази аванса си до самия край.

В решителната трета част британецът стигна до точка за пробив в третия гейм, но Димитров я неутрализира. Хасковлията нанесе своя удар с брейк на 15 за 5:3. Веднага след това той сервираше за мача, поведе с 40:30 и спечели срещата.

Григор завърши с 4 аса и цели 9 двойни грешки. Той вкара 53 процента първи сервис и спечели 82 процента от точките при неговото разиграване.

Следващият съперник на българина се определя в мача между Стийв Джонсън и Данийл Медведев.