Халеп и Вожняцки продължават напред в Париж

03-06-2017 18:43 | Николай Драганов

Световната №4 Симона Халеп записа победа над рускинята Дария Касаткина в трети кръг на "Ролан Гарос".

Финалистката от 2014 година се наложи над 20-годишната си съперничка след 6:0, 7:5 след 1 час и 18 минути на корта.

"Играх наистина добре през целия мач. Усетих, че я изтласквам и владея топката добре. Беше тенис от високо ниво. Дори след като спечелих първия сет с 6:0 знаех, че вторият ще е труден. Тя винаги е тежък съперник. Щастлива съм от начина, по който играх днес", коментира Халеп.

В следващия кръг считаната на една от фаворитките за трофея румънка ще срещне опитната испанка Карла Суарес Наваро, която се наложи с 6:4, 6:4 над №15 в света Елена Свитолина.

Напред продължава и бившата №1 в света Каролина Вожняцки, която се наложи над американската тийн сензация Сиси Белис след 6:2, 2:6, 6:3.

В мач започнал още в петък, четвъртфиналистката от 2013 година успя да стигне до крайния успех, с което си осигури среща с шампионката от 2009 година Светлана Кузнецова в четвърти кръг.