Ник Кириос класира Австралия

09-04-2017 07:45 | Любомир Тодоров

Отборът на Австралия предсрочно се класира на полуфинал в Световната група на Купа "Дейвис".

Това стана факт, след като Ник Кириос се наложи над Сам Куери със 7:6(4), 6:3, 6:4 в Бризбън и домакините поведоха с 3-1 срещу Съединените щати. В третия сет Куери поведе с 4:1, но Кириос направи обрат и спечели оставащите пет гейма, подкрепян мощно от публиката.

Така момчетата на капитана Лейтън Хюит стигнаха до втори полуфинал в турнира в последните три години, след загубения от бъдещия победител Великобритания в Глазгоу през 2005 година.

Австралия има 28 титли от Купа "Дейвис" и е втора във вечната ранглиста след САЩ с 32 трофея. За последно тенисистите от Зеления континент триумфираха през 2003 година.

На полуфинала през септември австралийците очакват победителя от мача Белгия - Италия (2-1).