Федерер срещу Надал, епизод 36

15-03-2017 07:28 | Любомир Тодоров

Най-атрактивният двубой в съвременния тенис между Роджър Федерер и Рафаел Надал ще се състои за 36-и път тази нощ. Мачът на титаните, които имат общо 32 титли от Големия шлем, е от осминафиналите на турнира в Индиън Уелс и би трябвало да започне не преди 4 часа след полунощ.

До момента испанският левичар води с 23-12 победи, но Маестрото спечели последния сблъсък на финала на Откритото първенство на Австралия в петсетова драма.

Първи си осигури място след най-добрите 16 Рафа. Той спечели дербито на испанските левичари срещу Фернандо Вердаско с 6:3, 7:5 за час и половина, за да запише 50-ата си победа в калифорнийската пустиня.
Надал проби на нула в осмия гейм на първата част и я спечели. В следващата 30-годишният играч от Манакор направи нов брейк за 2:1, но Вердаско го върна веднага на нула. Рафа нанесе решителния удар в 11-ия гейм и после затвори двубоя.

"Роджър има таланта да прави много сложни неща, които да изглеждат лесни. Той може да взема топката много бързо. Със сервиса си и първия удар той постига много уинъри. Освен това стига много бързо до мрежата", коментира качествата на бъдещия си съперник трикратният победител в Индиън Уелс Надал.

Федерер също спечели в два сета, но доста по-трудно - 7:6(3), 7:6(4) срещу американеца Стийв Джонсън. Швейцарецът отрази 4 точки за пробив, благодарение на великолепния си първи сервис, при който загуби само 6 точки в мача.

35-годишният баща на четири деца се бори за пета титла в турнира след 2004, 2005, 2006, 2012 година.