Отличен старт за Григор Димитров

12-03-2017 23:55 | Tennis24.bg

Григор Димитров започна по отличен начин участието си на „Мастърс 1000” турнира в Индиън Уелс. Най-добрият български тенисист победи с 2:0 сета ветерана от Русия Михаил Южни, в отделните части 6:4, 6:0.

Григор започна отлично срещата и проби за 2:0, но Южни успя бързо да навакса и изравни за 2:2. В десетия гейм руснакът допусна нов брейк и сдаде първия сет.

През втората част Григор реализира петия шанс за пробив за аванс 2:0, след което с гейм на 0 затвърди преднината си. До края на срещата българинът не допусна колебания и за 4-и път в кариерата си се класира за III кръг в калифорнийската пустиня.

Неговият следващ съперник ще бъде определен от двубоя между Джак Сок и Хенри Лааксонен.

Григор напусна надпреварата при дуетите, където заедно със Стан Вавринка регистрира загуба на старта.