Грузинец на пътя на Григор за мечтания финал

10-02-2017 21:52 | Станко Димов

Николоз Басилашвили е последният, който се класира за полуфинал на Garanti Koza Sofia Open. Грузинецът осъществи фамозен обрат в двубоя си с Мартин Клижан и се поздрави с успеха с 0:6, 6:3, 6:3. Срещата продължи час и 56 минути, а началото по никакъв начин не вещаеше подобен развой.

Само за 22 минути Клижан взе първия сет с 6:0. През втората част словакът поведе с 1:0 и имаше две точки за пробив и преднина 6:0, 2:0. След оспорван гейм Басилашвили все пак взе подаването си, след което „влезе в мача”.

24-годишният грузинец направи общо 3 пробива в сета, загуби веднъж подаването си, но изравни резултата – 0:6, 6:3. Във финалната част на срещата имаше общо 5 пробива, след които победител излезе Басилашвили.

В събота грузинецът ще се изправи срещу Григор Димитров. Двубоят ще бъде не преди 18:00 часа, а залогът – място на финал в София. Това ще бъде първи мач между Димитров и Басилашвили. По-рано в турнира роденият в Тбилиси състезател победи последователно Адриан Марино, Доминик Тийм и сега Мартин Клижан.

Другият полуфинал противопоставя шампиона от миналата година Роберто Баутиста Агут и Давид Гофен.