Мугуруса започна с трисетова победа

02-01-2017 10:34 | Любомир Тодоров

Гарбине Мугуруса откри новия сезон с труден успех на турнира в Бризбън, Австралия.

Четвъртата поставена испанка се наложи над местната любимка Саманта Стосър със 7:5, 6:7(2), 7:5 след два часа и 47 минути игра.

В заключителния сет Стосър започна с пробив. С доста усилия шампионката от "Ролан Гарос" успя да го върне при 4:4. Развръзката настъпи в 12-ия гейм, когато Мугуруса стигна на два пъти до мачбол и при втората възможност спечели двубоя.

На осминафиналите Гарбине очаква рускинята Дария Касаткина, който победи с 6:3, 6:3 Ирина-Камелия Бегу от Румъния.

Канадката Южени Бушар не започна по най-добрия начин 2017 година. В първия кръг на турнира тя отстъпи на Шелби Роджърс от Съединените щати след 2:6, 6:2, 1:6.

Елина Свитолина отстрани олимпийската шампионка Моника Пуиг от Пуерто Рико с 6:3, 6:3. Истински подвиг направи ветеранката Роберта Винчи. Италианката отрази 5 мачбола, преди да надделее над друга украинка - "щастливата губеща" Катарина Бондаренко със 7:6(4), 6:7(4), 7:6(5).