Григор и Куреши с голяма победа на двойки

02-11-2016 20:31 | Любомир Тодоров

Григор Димитров и партньорът му на двойки Айсам-ул-Хак Куреши от Пакистан се класираха на четвъртфиналите на турнира в Париж в зала от сериите "Мастърс 1000" след гръмка победа.

Двамата надиграха вторите в схемата и бивши №1 в света Джейми Мъри от Великобритания и Бруно Соареш от Бразилия с 6:4, 3:6, 10-6 след час и 20 минути игра.

В първата част българинът и пакистанецът стигнаха до своя момент в деветия гейм. Те поведоха с 40:15 при сервис на Соуса и при третата възможност пробиха за 5:4. Веднага след това Димитров и Куреши стигнаха до сетбол и го реализираха.

Мъри и Соареш успяха да направят брейк за 4:2. След това шампионите от Мелбърн и Ню Йорк изравниха частите.

В дългия тайбрек Димитров и Куреши поведоха с 9:6 точки и реализираха още първи си мачбол.

Гришо и партньорът му отстраниха в първия кръг Хуан Кабай и Роберто Фара от Колумбия с 6:2, 7:6(5) и така им попречиха да се борят за място на заключителния турнир в Лондон.

На четвъртфиналите победителите очакват спечелилите в мача между №6 в схемата Марсело Мело (Бразилия)/Вашек Поспишил (Канада) и Филип Колшрайбер (Германия)/Доминик Тийм (Австрия).