Димитров с успех на двойки

31-10-2016 16:36 | Любомир Тодоров

Григор Димитров и партньорът му на двойки Айсам-ул-Хак Куреши от Пакистан се класираха за осминафиналите на турнира в Париж в зала.

Те победиха Хуан Кабай и Роберто Фара от Колумбия с 6:2, 7:6(5) след час и 22 минути игра.

В първата част българинът и пакистанецът бяха категорични и спечелиха всички геймове след 2:2. В следващата нямаше пробиви и закономерно се стигна до тайбрек. В него южноамериканците поведоха с 4:1 точки, но Димитров и Куреши направиха обрат и при 6:5 стигнаха до мачбол, който рализираха незабавно.

Григор не беше играл двойки от месец август в Синсинати, когато заедно със Стан Вавринка загубиха в първия кръг.

За успеха българо-пакистанският дует  взема 90 точки за световната рангриста и 14 470 евро.

Следващите им съперници са вторите поставени Джейми Мъри и Бруно Соареш. Този сезон те достигнаха до №1 в ранглистата и спечелиха титлите от Australian Open и US Open.