Суарес Наваро отпадна от сметките за Сингапур

19-10-2016 15:21 | Станко Димов

Шансове за Карла Суарес Наваро да се класира за финалите на WTA в Сингапур вече не съществуват, след като испанката беше принудена да се откаже от двубоя си от втори кръг на турнира в Москва срещу Дария Гаврилова заради контузия на китката.

Световната №12 трябваше да спечели надпреварата в Москва, за да се класира сред 8-те най-добри тенисистки в света. Това обаче няма да се случи, след като испанката се отказа при 4:6, 0:3.

„Мисля, че играх много добре. Беше здрава битка, много път съм тренирал с нея”, каза след срещата Гаврилова.

„Имаше няколко трудни момента. Мисля, че изиграхме 4 гейма в рамките на 40 минути, след което успях да намеря играта си. Още в началото загубих сервис-гейм, но чувствах, че все още имам шанс да остана в мача.

Чувствам се различно в сравнение с миналата година. Тогава бях много уморена в края на сезона. Този път си взех няколко дни почивка след US Open, прибрах се в Мелбърн, където тренирах. Сега просто се наслаждавам на последните няколко турнира”.

Отпадането на Карла Суарес Наваро означава, че сам Светлана Кузнецова може да попречи на Йохана Конта да участва в Сингапур. За тази цел рускинята ще трябва да спечели титлата в Москва.