Джокович с лекота на четвъртфинал

13-10-2016 12:33 | Станко Димов

Шампионът от миналата година Новак Джокович се класира за четвъртфинал на „Мастърс 1000” турнира в Шанхай. Световният №1 нямаше особени проблеми в двубоя си срещу квалификанта Вашек Поспишил и се наложи с 6:4, 6:4 след час и 20 минути игра.

За разлика от мача с Григор Димитров в сряда, когато започна с преднина 3:0 гейма, този път Поспишил имаше значително по-колеблив старт и загуби първите 4 гейма в мача. Канадецът успя да върне един от пробивите, но за повече в първия сет нямаше сили.

Пробив в ключовия седми гейм на втория сет се оказа напълно достатъчен за Джокович, който до края на двубоя не позволи на Поспишил да мисли за връщане на брейка.

Макар да пласира само 2 аса, Джокович приключи срещата с висок процент спечелени точки след първи и втори начален удар – 71%. От своя страна Поспишил се отличи с 12 аса, но допусна и 6 двойни грешки.

В спор за място на полуфинал Джокович ще срещне друг тенисист от квалификациите – германеца Миша Зверев.