Монфис първи стигна до четвъртфинал

04-09-2016 20:45 | Станко Димов

Гаел Монфис е първият, който си осигури място на четвъртфиналите на Открития шампионат по тенис на САЩ. Това стана факт, след като поставеният под №10 в схемата французин срази с 3:0 сета Маркос Багдатис, в отделните части 6:3, 6:2, 6:3 след два часа игра на „Грандстенд”.

Кипърецът сервира колебливо и допусна да загуби подаването си цели 7 пъти. Освен това Багдатис помогна на Монфис с 43 непредизвикани грешки. За сравнение французинът приключи мача с 28 грешки при 27 уинъра.

По-късно тази вечер Монфис ще научи съперника си на четвъртфиналите в Ню Йорк. Той ще бъде определен от двубоя между Рафаел Надал и Люка Пуй.

С победата си днес Монфис достига до Топ 8 в Голямата ябълка за трети път в кариерата си след 2010 и 2014-а. Миналата година французинът отпадна на старта на US Open.