Винчи и Севастова първи на четвъртфинал

04-09-2016 20:32 | Любомир Тодоров

Роберта Винчи и Анастасия Севастова са вече на четвъртфинал на Откритото първенство на Съединените щати по тенис.

Финалистката в Ню Йорк от миналата година и №7 в схемата Винчи се наложи над непоставената Леся Цуренко от Украйна със 7:6(5), 6:2. Италианката проби за 2:1, но съперничката й успя да направи рибрейк за 3:3 след маратонски гейм. В тайбрека 33-годишната Роберта губеше с 4:5 точки, но взе следващите три разигравания, за да спечели сета.

Във втория сет силите напуснаха Цуренко и след разменени пробиви в началото, тя загуби три поредни гейма и до края на успя да навакса. В последния гейм Винчи стигна до мачпойнт и го реализира след топка в аут на украинката.

На четвъртфинал италианката очаква левичарка. Тя ще бъде определена в двубоя на Ангелик Кербер и Петра Квитова.

Севастова стана първата латвийка сред най-добрите осем в турнир от Големия шлем. Непоставената тенисистка спря №13 Йохана Конта от Великобритания с 6:4, 7:5. Тя беше по-концентрирана в края на сетовете и това й помогна да победи. Севастова имаше мачпойнт при 5:3 във втората част, но не успя да го реализира и Конта върна пробива. Но в 12-ия гейм балтийката поведе с 40:15 и спечели след удар с рамката на съперничката, който изпрати топката на трибуните.

Следващата опонентка на Анастасия ще бъде Мадисън Кийс или Каролина Вожняцки.