Французин е следващото препятствие пред Григор в Ню Йорк

30-08-2016 21:08 | Станко Димов

Жереми Шарди ще бъде съперникът на Григор Димитров във втория кръг на US Open. Двубоят между двамата стана факт, след като французинът, подобно на българина, записа чиста победа на старта в Ню Йорк. Шарди се наложи с 6:4, 6:4, 6:1 над участващия с „уайлд кард” представител на домакините Майкъл Мо.

Французинът приключи двубоя с 16 аса и успя да направи 6 пробива. В същото време той загуби подаването си два пъти, точно колкото и Григор в мача си срещу Сервантес.

Григор Димитров и Жереми Шарди се познават добре, като до момента са се срещали 3 пъти. Любопитен е фактът, че два от двубоите им са именно в турнири от Големия шлем. Началото на съперничеството им е през сезон 2011, когато на старта на „Ролан Гарос” французинът побеждава с 3:0 сета – 6:2, 6:4, 6:4.

Година по-късно те се срещат и на старта на Australian Open, а този път крайният успех е за Григор – 4:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:4. Последният им мач е от началото на сезон 2015 в Бризнън, Австралия, където Димитров побеждава след тайбрек в третия сет – 3:6, 6:4, 7:6 (8).

Жереми Шарди е на 29 години и започна седмицата като №55 в ранглистата на АТР, където нашето момче е 24-и. Най-доброто представяне на Шарди в Ню Йорк е достигането до IV кръг (осминафинал) миналата година. Изобщо в турнирите от Шлема върховото постижение на французина е четвъртфинал на Australian Open 2013.

Двубоят между Шарди и Димитров ще бъде в четвъртък.