Болезнена победа за Джокович на старта в Ню Йорк (СНИМКИ)

30-08-2016 08:35 | Tennis24.bg

Новак Джокович се класира за втори кръг на US Open, но още с първия си мач в Ню Йорк Джокерът сериозно притесни феновете си. Той победи поляка Йежи Янович с 6:3, 5:7, 6:1, 6:1, който е 246 места зад него в световната ранглиста. На няколко пъти по време на продължилия 2 часа и 37 минути мач, Ноле правеше гримаси при форхенда си, чиято скорост на моменти падаше до около 160 км/ч.

Джокович започна мача с двойна грешка, но след това спечели гейма си. При 2:2 гейма обаче спечели три поредни гейма и спечели сета. След пет гейма игра той повика масажисти, които да поработят с дясната му ръка.

Полякът пък не се предаде. Във втория сет той направи пробив за 4:2 и до края на сета удържа сервиса на омаломощения Джокович. Това обаче като че ли само раздразни номер 1 в света, който за по-малко сумарно време от колкото продължи втория сет, спечели следващите две части.

Джокович пристигна в Ню Йорк и обяви, че не е напълно възстановен от проблемите си. Преди началото на турнира той намекна, че има лични проблеми, а освен това страда от контузия на китката, заради която отпадна рано-рано на Уимбълдън и напусна Олимпийския турнир още в първия кръг.

Следващият съперник на Джокович ще е чехът Иржи Весели, който победи със 7:6 (4), 4:6, 2:6, 6:2, 7:5 Сакет Минени.

„Не мисля, че е необходимо точно сега да мисля за здравословното си състояние. Продължавам напред и гледам ден след ден“, коментира Ноле след мача.

ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩИТЕ ОТ ПЪРВИЯ ДЕН НА US OPEN ВИЖТЕ ТУК!

Болезнена победа за Джокович на старта в Ню Йорк

Алек Болдуин подкрепя сърбина от трибуните

Новак Джокович се класира за втори кръг на US Open, но още с първия си мач в Ню Йорк Джокерът сериозно притесни феновете си. Той победи поляка Иржи Янович с 6:3, 5:7, 6:1, 6:1, който е 246 места зад него в световната ранглиста. На няколко пъти по време на продължилия 2 часа и 37 минути мач, Ноле правеше гримаси при форхенда си, чиято скорост на моменти падаше до около 160 км/ч.