Анди Мъри записа победа №600

19-08-2016 08:47 | Любомир Тодоров

Двукратният олимпийски шампион Анди Мъри стигна до победа №600 в своята кариера тази сутрин. Водачът в схемата на турнира в Синсинати от сериите "Мастърс 1000" стана едва петият действащ тенисист с подобно постижение след Федерер, Надал, Джокович и Ферер.

Мъри записа успеха срещу южноафриканеца Кевин Андерсън с 6:3, 6:2, за да се класира на четвъртфинал и да запише 20-а поредна победа, което е негов личен рекорд. Андерсън проби за 3:2, но след това до края на мача шотландецът доминираше напълно и загуби само още 2 гейма от оставащите 12.

"Хубаво е, че това се случи в Синсинати, където играх първия си турнир от "Мастърс 1000". Получих "уайлд кард", когато бях на 18. Освен това спечелих и първата титла от сериите тук, така че това място означава много за мен", спусна се в спомени 29-годишния Анди.

На четвъртфиналите Мъри се изправя срещу Бърнард Томич. Австралиецът отстрани бронзовия медалист от Рио Кей Нишикори с два тайбрека - 7:6(1), 7:6(5).

Отпадна и олимпийският шампион на двойки Рафаел Надал. Испанецът беше безпомощен срещу 19-годишният Борна Чорич, който го победи с 6:1, 6:3. Хърватинът направи 5 пробива в мача и спечели десет поредни гейма до 4:0 във втората част.

Чорич се класира на първи четвъртфинал в сериите "Мастърс 1000", където ще се изправи срещу сънародника си Марин Чилич. Той се наложи над наставлявания от бившия му треньор Горан Иванишевич чех Томаш Бердих с 6:3, 4:6, 6:4.