Григор зашемети Вавринка за 80 минути

18-08-2016 19:36 | Станко Димов

Григор Димитров се класира за четвъртфинал на „Мастърс 1000” турнира на твърди кортове в Синсинати за първи път в кариерата си! Това стана факт, след като българинът победи 6:4, 6:4 Стан Вавринка (Швейцария, №2) в двубой, който продължи час и 20 минути.

През цялото време Димитров сервира на изключително ниво и не допусна нито веднъж да загуби подаването си. Българинът първи направи брейк за 5:4 в първия сет, след което в ответния гейм реализира третия открил се пред него сетбол – 6:4.

Отново един пробив се оказа напълно достатъчен за Григор и през втората част. Този път брейкът дойде в гейм №7 за преднина 4:3, а до края почетният гражданин на Хасково не трепна при свой начален удар и след 80 минути игра си подпечата място в следващата фаза.

Любопитен е фактът, че това беше четвърти пореден успех на Димитров над Вавринка (4:2 в преките дуели). В петък българинът ще срещне Жо-Вилфред Цонга или Стив Джонсън, а залогът ще бъде място на полуфинал в Синсинати.

Благодарение на успеха днес Григор си гарантира 180 точки за ранглистата и близо $105 000 от наградния фонд.