Елица Костова продължава след обрат

10-06-2016 09:24 | Любомир Тодоров

Националката Елица Костова записа втора победа на турнира на трева в Сърбитън, Великобритания, който е с награден фонд 50 000 долара.

Осмата поставена българка надделя след обрат над Сторв Сандърс от Австралия с 5:7, 6:4, 7:6(2) и се класира на четвъртфинал. Костова загуби първия сет след късен пробив. Във втория на свой ред направи брейк за 5:4 и после изравни частите.

В третата 26-годишната Елица сервираше за мача при 5:4, но австралийката върна пробив в последния момент. Стигна се до тайбрек, в който Костова бързо натрупа аванс и спечели.

Така тенисистката от Кърджали си осигури 15 точки за световната ранглиста, където е 189-а през тази седмица.

В следващия кръг Елица излиза срещу 210-ата в класацията на WTA Каталина Пея от Аржентина.