Лазов на полуфинал в Русе

27-05-2016 15:28 | Tennis24.bg

Александър Лазов се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове от сериите "Фючърс" на ITF в Русе с награден фонд 10 хиляди долара. Поставеният под номер 8 Лазов победи без особени затруднения Педро Мартинес Портеро (Испания) с 6:1, 6:3 за 72 минути.

25-годишният левичар от Пазарджик спечели 10 от първите 11 гейма по пътя си към успеха в мача. Така той си осигури 6 точки за световната ранглиста и 502 долара.

Лазов се стреми към втори пореден финал, след като през миналата седмица загуби мача за титлата на международния турнир "Санта Марина Къп" в Созопол.

Друг българин Александър Лазаров отпадна на четвъртфиналите след поражение от водача в схемата Рубен Рамирес Идалго (Испания) с 1:6, 2:6 за 82 минути.