Григор с тежка загуба на старта в Мадрид

03-05-2016 18:12 | Tennis24.bg

Златка Замова, кореспондент на Tennis24.bg в Мадрид

Григор Димитров отпадна на старта на „Мастърс 1000” турнира в Мадрид, след като претърпя поражение в два сета от 46-ия в света Пабло Кареньо Буста от Испания, в отделните части 6:7 (3), 3:6. Срещата на Корт №3 продължи 101 минути, а след нейния край Димитров регистрира втора поредна загуба, след като в неделя отстъпи пред Диего Шварцман във финала на турнира в Истанбул.

Ранното отпадане на Димитров в Мадрид е много вероятно да му коства мястото в Топ 30, тъй като миналата година българинът игра четвъртфинал в Каха Махика и няма да може да защити спечелените точки.

За Кареньо Буста пък това беше първи успех от 4 мача с Григор Димитров (3 на ниво АТР). Испанецът взе и сладък реванш за поражението от българина именно на старта в Мадрид преди 2 години.

Във втори кръг Кареньо Буста ще се изправи срещу Жил Симон, който в понеделник постигна победа в 3 сета срещу Маркос Багдатис.

Следващият турнир, на който ще видим в участие Григор Димитров е „Мастърс 1000” в Рим, който започва идната седмица.