Димитров срещу Весели в петък

28-04-2016 08:48 | Станко Димов

Станко Димов, пратеник на Tennis24.bg в Истанбул

Иржи Весели от Чехия ще бъде съперникът на Григор Димитров на четвъртфиналите на турнира в Истанбул. Мачът помежду им ще бъде в петък.

Шестият поставен левичар игра почти 2 часа и половина преди да спечели срещу №119 в световната ранглиста Роберто Карбайес Баена от Испания с 6:7(5), 6:2, 6:2.

Гигантът от Прибран загуби първата част, след като с разменени пробиви се стигна до тайбрек, в който испанецът надделя. След това Весели пое контрола върху мача и го спечели с по два брейка във всеки сет.

Чехът беше далече от играта, с която изненада света на тениса и победи Новак Джокович в Монте Карло.

Димитров е спечелил единствената среща с Весели. В първия кръг на турнира в Букурещ през 2014 година Гришо се наложи със 7:6(5), 6:2 и впоследствие спечели единствената си титла на клей.