Сесил надви Найденова в Щутгарт

16-04-2016 22:59 | Tennis24.bg

Сесил Каратанчева победи Александрина Найденова с 6:3, 6:2 в българския сблъсък на турнира на червени кортове в зала в Щутгарт. Срещата бе от първия кръг на квалификациите.

Сесил постигна два пробива на старта и поведе с 4:0. Последва отговорът на Александрина и три поредни гейма в нейна полза. Серията обаче приключи с нов пробив за Каратанчева и тя затвори сета с 6:3.

Във втората част Найденова бе равностойна за много кратко в самото начало. След 1:1 последваха четири поредни гейма за Сесил. При 5:1 тя пропусна три мачбола, но в следващия гейм сложи точка на спора след само 58 минути игра.

Във втория квалификационен кръг Сесил ще се изправи срещу представителка на домакините - Лаура Зигемунд. За да се добере до основната схема, Сесил ще трябва да запише общо 3 победи в пресявките.

По-рано през деня загуба в два сета на старта на квалификациите в Щутгарт претърпя Изабелла Шиникова, която отстъпи с 4:6, 2:6 пред Кристина Плишкова.