Надал потегли успешно в Княжеството

13-04-2016 15:52 | Tennis24.bg

Осемкратният шампион от турнира в Монте Карло Рафаел Надал започна успешно участието си в Княжеството.

Петият в схемата испански левичар победи представящия Великобритания Аляз Бедене с 6:3, 6:3 за 80 минути игра. Двата сета се развиха по сходен сценарий. В първия Рафа сервираше за спечелване на частта при 5:1, но допусна връщане на единия пробив, преди да я затвори в деветия гейм.

Във втория сет 29-годишният Надал направи втори брейк за 5:2 и застана на началния удар за приключване на мача. И отново Бедене направи рибрейк. Но в заключителния гейм Рафа поведе с 40:0 и реализира втория си мачбол.

Това беше 54-а победа за него в турнира при само четири допуснати загуби.

В третия кръг испанецът се изправя срещу добре познатия му Доминик Тийм. Австриецът се наложи над квалификанта от Япония Таро Даниел с 4:6, 6:2, 6:0. Надал загуби от Тийм тази година на полуфинала в Буенос Айрес с 4:6, 6:4, 6:7(4).

И друг бивш победител в Монте Карло тръгна успешно. Шампионът от 2014 година Стан Вавринка спечели със 7:6(2), 7:5 срещу германеца Филип Колшрайбер.

Швейцарецът, който е №4 в схемата, измъкне първия сет след отличен тайбрек. Във втория водеше с 3:1, но позволи на Колшрайбер да върне пробива. Все пак Вавринка удари отново в 11 гейм, след което приключи нещата при свой сервис.

Следващият съперник на Стан е французинът Жил Симон, който отстрани вчера Григор Димитров.

Снимка: БГНЕС