Димитров отпадна в Монте Карло

12-04-2016 13:43 | Любомир Тодоров

Най-силният български тенисист Григор Димитров приключи участието си на турнира в Монте Карло на клей от сериите "Мастърс 1000".

В двубой от втория кръг той отстъпи на №15 в схемата Жил Симон от Франция с 4:6, 3:6.

В първата част имаше само един пробив. Той бе дело на французина в последния гейм, с което Симон взе сета.

Димитров стигна до първите си точки за пробив в петия гейм на следващата част и успя, за да поведе с 3:2. Съперникът му обаче тутакси направи рибрейк. Серията на Симон продължи и той постигна втори брейк за 5:3, след който сервираше за мача. Французинът поведе с 40:15 и спечели при първата възможност.

КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ.

Димитров записа четвърта загуба от пет мача срещу Симон. Хасковлията с адресна регистрация в Монте Карло постигна два аса и направи пет двойни грешки, като вкара 59 процента първи сервис и спечели 61 процента от точките при разиграването му. Българинът спечели общо 46 точки в мача срещу 63 за французина.

Така Григор си тръгва с 45 точки за световната ранглиста, където е №26, и не успя да защити 180-те точки от четвъртфинала през 2015 година.

снимка: БГНЕС