Джокович на полуфинал в Маями

31-03-2016 08:12 | Любомир Тодоров

Световният номер едно Новак Джокович записа рутинна победа над Томаш Бердих и е вече на полуфинал на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями, където го очаква Давид Гофен.

Петкратният шампион се наложи с 6:3, 6:3 над №7 в схемата Томаш Бердих след час и 40 минути игра. Това беше десета поредна победа за Ноле срещу чеха и общо 23-а от 25 мача помежду им.

Сърбинът игра на високо ниво и показа освен мощните си удари в дъното на корта и отлична игра на мрежата. Бердих не успя да намери ритъма си и допусна 45 непредизвикани грешки, 5 от които двойни, срещу 15 печеливши удари. Джокович се възползва максимално от втория сервис на съперника и спечели 17 от 23 точки.

Преди това дъжд забави началото на първия за деня четвъртфинал. След него №15 в схемата Гофен се наложи над 18-ия поставен французин Жил Симон с 3:6, 6:2, 6:1. По този начин Давид стана първият белгиец, достигнал до полуфинал в Маями.

Гофен пропила 6 точки за пробив в първата част, докато Симон направи един брейк от 3 шанса, което беше достатъчно да спечели сета. След това обаче 25-годишният белгиец пое пълен контрол върху мача и спечели 12 от оставащите 15 гейма.

Джокович води с 3-0 победи срещу Гофен. Тенисистът от Лиеж успя да вземе сет само в последния им двубой в Синсинати миналото лято, когато сърбинът спечели с 6:4, 2:6, 6:3.