Каратанчева на победа от схемата в Маями

21-03-2016 21:53 | Любомир Тодоров

Втората по ранкинг българска тенисистка Сесил Каратанчева записа победа в първия кръг на квалификациите на турнира от "Премиер задължителен" в Маями.

Българката отстрани №22 в схемата Шелби Роджърс от Съединените щати с 6:3, 6:4 след един час и 21 минути игра.

В първата част американката поведе с 2:0, но Сесил върна пробива за 2:2. Роджърс постигна нов брейк, но след това софиянката се развихри, спечели следващите четири гейма, а с това и сета за малко повече от половин час.

И във втория сет Каратанчева изоставаше с пробив, но успя да навакса и да направи още един. И при 5:4 тя вече сервираше за спечелване на срещата. Тя стигна до два мачбола, но съперничката ги отрази. В крайна сметка 26-годишната Сесил реализира четвъртата си възможност. Така тя си върна за двете загуби от Роджърс в предишните им срещи.

За достигането до финалния кръг на квалификациите българката заслужи 20 точки за световната ранглиста, където е 138-а.

За класиране за основната схема Каратанчева ще се бори с Анна Татишвили, която представя Съединените щати. Тенисистката от Тбилиси е връстничка на софиянката и е №117 в класацията. Татишвили води с 2-1 победи срещу Сесил, но последният им двубой е бил през 2012 година.