Свитолина шампионка в Малайзия след обрат

06-03-2016 19:07 | Tennis24.bg

Втората поставена Елина Свитолина спечели титлата от турнира в Куала Лумпур, който бе от категория "Интернешънъл".

Украинката спечели в прекъсван заради дъжд финал над Южени Бушар от Канада с 6:7(5), 6:4, 7:5.

Мачът не започна добре за Свитолина, в чийто щаб е Жустин Енен. Тенисистката от Одеса загуби първия сет, а във втория Бушар водеше с 4:2 гейма. От този момент Елина започна обрата. Тя взе четири поредни гейма, за да изравни частите.

В заключителния сет Свитолина проби на нула за 6:5 и след това затвори двубоя, минути преди полунощ в Малайзия.

За младата украинка това е четвърта титла в кариерата и първа за сезона. За Джени Бушар това е поредното разочарование, защото и в шестия си финал не успя да вземе втора купа.