Григор се върна на №28, Пиронкова запази място - ранглисти

15-02-2016 11:51 | Tennis24.bg

Григор Димитров се върна на 28-ото място в световната ранглиста. Първата ни ракета отстъпи една позиция.

Както е известно, днес хасковлията започва участието си в турнира от категория "АТР 250" в Делрей Бийч, Флорида. Негов съперник ще бъде Дуди Села от Израел, а двубоят е с начален час 19:30 българско време. Предишният двубой на Гришо беше на 22 януари, когато отстъпи в 4 сета на Роджър Федерер на Откритото първенство на Австралия.

Втората ни ракета Димитър Кузманов запази рекордното си 281-о място в класацията на АТР.

Огромен скок направи словашкият левичар Мартин Клижан, който спечели турнира в Ротердам вчера, а преди 2 седмици игра полуфинал в София. Той прогресира с 16 позиции до №27, точно пред Димитров.

РАНГЛИСТА АТР

При дамите Цветана Пиронкова запази 93-ото си място, а Сесил Каратанчева качи едно до №114. Елица Костова отново е 258-а тази седмица.

В челото новината е, че въпреки загубата на финала в Санкт Петербург Белинда Бенчич дебютира в Топ 10 на деветата позиция. Със своите 18 години тя е най-младата тенисистка в десетката на WTA.